První máj, hudby čas. A co víc?

Nine Orchestra Pardubice
První máj, hudby čas. A co víc?

První máj, hudby čas. A co víc?

Jsme živá hudba na firemním večírku, na kulturních slavnostech, na plese, rodinné oslavě i svatbě.

Pojem Prvního máje v nás vytváří spoustu různých asociací od svátku práce, dne zamilovaných po vítání jara. Co ale propojit květnové dny s energickou živou hudbou? S jistotou pak budeme moct říct, že První máj je i hudby čas!

Máj ve znamení hudební zábavy?

Máj a květnové oslavy obecně už dávno nejsou jen ve znamení práce a lásky. Prvomájové pochody a oslavy s transparenty byly nahrazeny studentskými akcemi jako je Majáles, s ním spojený průvod a různé doprovodné akce. A tím se dostáváme k tomu, co je pro nás dnes (a vlastně vždy) hlavní, a tím je jednoznačně hudební show i zážitek z ní! Pojďte si spolu s námi užít nadcházející hřejivé počasí a slunné dny plné živé hudby!

Květen jako inspirace pro hudební skladatele

Rozkvétající stromy, vůně květů, štěbetání letců a všemožné další zvuky přírody jsou to, co podněcuje naši představivost a vyvolává záplavy endorfinu, tedy hormonu štěstí.

Na přelomu dubna a května začíná to pravé jaro, a proto není divu, že společně s ním, jak se probouzí k životu příroda se probouzí i inspirace a kreativita hudebních skladatelů. A nejen pro ně je toto období jako dělané! My všichni ostatní, kteří hudbu neskládáme si tak alespoň můžeme užít její podmanivé melodie. Chci to zažít!

Májové oslavy: Láska k hudbě a tanci

Jak už jsme nastínili výše, příchodem května je perfektní příležitost odstartovat i oslavy všeho typu. Vztyčení ozdobné májky, první grilovačky, narozeninový mejdan, soukromou hudební párty s rodinou, zahradní svatbu i oslavu výročí… všechny akce si zaslouží jedinečný hudební zážitek. A co při těchto příležitostech nesmí chybět? Dobré jídlo, osvěžující pití, příjemná společnost a především hudba, bez té bychom si vítání jara neuměli ani představit. A co teprve, když je to hudba živá a vy z našeho repertoáru vyberete takové písně, při kterých vás sedět na židlích rozhodně nenecháme. Chcete přeci zažít mejdan, na který se bude vzpomínat celý život?

Řekněte jí to písní…

Prvomájový polibek pod rozkvetlou třešní je tradicí již od dob pohanských svátků. Dříve lidé totiž věřili v pevné pouto mezi člověkem a přírodou, a proto se stal z polibku pod rozkvetlým stromem zvyk, který políbené ženě zajišťuje krásu, zdraví a plodnost. Zazní-li vám k prvomájovému polibku ještě vaše oblíbená píseň, pak věříme, že je původní pohanská tradice dovedena k dokonalosti.

Ať už pro vás znamená První máj cokoliv, věříme, že s živou hudbou si jej užijete dvojnásob!

Vaše Nine Orchestra.

Sdílejte:
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest